Stoletý kněz a zároveň otec sedmi dětí. Stále pracuje jako farář

Katolický kněz Probo Vaccarini, otec sedmi dětí, vloni v Rimini v Itálii oslavil 100 let života. Už jako vdovec, povzbuzován svou rodinou, ukončil teologii a ve věku 69 let přijal kněžské svěcení. Od této doby pracuje jako farář v malé vesničce nad Jadranem.

Výročí svého stého narození oslavil mší svatou spolu s rodinou a biskupem Francesco Lambiasim v katedrále v Rimini.

Pater Probo Vaccarini se narodil 4. června 1919. Po 2. světové válce ukončil vysokou školu a pracoval jako geodeta. Spolu se svou manželkou Annou Marií měl 3 dcery a 4 syny.

Všichni jeho synové si zvolili kněžskou cestu. Po smrti své manželky Probo Vaccarini, veliký ctitel sv. otce Pia, se účastnil života církve. Povzbuzován svými syny, po ukončení teologie, byl v květnu 1988 vysvěcen na kněze. Stále pracuje jako farář ve farnosti sv. Martina ve Venti.

Více informaci zde