Články

Oslavy na Velehradě budou poděkováním všem, kdo pomáhali při epidemii

Letošní oslavy na Velehradě ve dnech 4. a 5. července budou ve znamení poděkování všem, kdo pomáhali zvládnout epidemii covid-19 v první linii. Také připomenou 75. výročí osvobození od nacismu.

Celostátní setkání mládeže v Hradci Králové

Město Hradec Králové bude hostit celostátní setkání mládeže v roce 2021.

Diecéze má pět novokněží

Pětkrát zněla v sobotu katedrálou Svatého Ducha slova ZDE JSEM! Pětice kandidátů kněžství následně přijala z rukou biskupa Jana Vokála svátost kněžství.

 

Není pravé lásky bez kříže

„ Když je kříž nesen s Ježíšem, nenahání strach, protože On je vždycky po našem boku, aby nás podepřel ve chvíli nejtěžší zkoušky a dodal nám sil a odvahy,” komentoval dnešní evangelium papež František při polední promluvě na náměstí sv. Petra.

Přímé přenosy bohoslužeb od 29. června do 5. července 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, České televizi, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.

Intronizace královéhradeckých biskupů

Tématem právě vyšlé publikace jsou intronizace – uvedení do úřadu královéhradeckých biskupů v druhé polovině 17. století a ve století osmnáctém.

Na baroko do Litomyšle již popáté

Pod záštitou všech českých a moravských biskupů se ve dnech 12. – 16. srpna koná pátý ročník Litomyšlských dní barokní tradice.

Eucharistie: Zamyšlení pražského pomocného biskupa Zdenka Wasserbauera

Přinášíme vám text pražského pomocného biskupa Zdenka Wasserbauera, který se zamýšlí nad významem svátosti eucharistie v souvislosti s blížící se slavností Těla a Krve Páně.

Katolický týdeník: Noc kostelů – více ticha, méně rekordů

Podařilo se překonat týdny nejistoty, obavy ze zmařených programů a snad i strach z virové infekce. Více než tisíc kostelů po celé zemi 12. června otevírá svá vrata návštěvníkům v neobvyklou večerní a noční dobu.

VatiVision: Nová platforma pro filmy a videa s křesťanskou tematikou

Od 8. června funguje nová platforma určená k šíření filmů inspirovaných křesťanstvím. VatiVision je soukromý podnikatelský projekt společností Officina della comunicazione a Vetrya.

Boží Tělo: Papež bude celebrovat ve Vatikánu v neděli 14. června

Letošní Boží tělo bude papež František slavit ve Vatikánu při bohoslužbě celebrované při oltáři Katedry ve Svatopetrské bazilice. Zakončí ji eucharistická adorace a svátostné požehnání.

Jáhenská a kněžská svěcení v českých a moravských diecézích v roce 2020

V měsíci červnu proběhnou kněžská a jáhenská svěcení nových kandidátů na kněžství. Přinášíme informace o situacích v jednotlivých diecézích v roce 2020.

Fotogalerie: Návrat mariánského sloupu na Staroměstské náměstí

Socha Panny Marie je zpátky na Staroměstském náměstí. Prohlédněte si fotografie z dnešní instalace.

Mariánský sloup se vrátil na Staroměstské náměstí

Po sto jedna letech, sedmi měsících a jednom dni se ve čtvrtek 4. června 2020 na pražské Staroměstské náměstí vrátil mariánský sloup.