Články

Pastorační nápady v boji s koronavirem. Let nad Vratislavií s Nejsvětější svátostí

Pán farář proletěl dnes letadlem nad Vratislaví a nad naší farností a během letu se modlil růženec a korunku k Božímu milosrdenství pro záchranu našeho města, okolí, vlasti, Evropy a celého světa od pandemie koronaviru. Do letadla vzal Nejsvětější svátost, sošku Panny Marie Fatimské a ostatky sv. Jana Pavla II.,“ čteme na facebookovém profilu farnosti sv. Josefa v Żórawinie.

Knězem je páter Cezary Chwilczyński, který je také velkým fandou letectví. Jako mladý kluk, než vstoupil do kněžského semináře, pracoval v Polských státních aeroliních LOT. „Mám mezi letci a instruktory letectví mnoho přátel. Ačkoli jsem ukončil letecké školení, oprávnění létat nemám,” říká duchovní. To proto požádal jednoho ze svých známých letců, aby mu pomohl uskutečnit tento záměr.

Tiskový mluvčí vratislavského arcibiskupství řekl: „Pro věřícího člověka je důležité, že Kristus žehná našemu městu. V této mimořádné situaci je velikou nadějí, že Bůh neztrácí kontrolu nad světem. Vidím to jako znamení, které nám má připomínat Boží přítomnost.”

Více informaci zde