DIECÉZNÍ SETKÁNÍ MLÁDEŽE JIŽ V BŘEZNU

Téma: Vyprávěli, co viděli na cestě.

VSTOUPILI JSME DO DOBY POSTNÍ

Popeleční středou začalo čtyřicetidenní postní období, které je přípravou na Velikonoce.

Vědec vytvořil vysoce realistickou reprodukci tváře Panny Marie

Brazilský vědec Átila Soares da Costa Filho zreprodukoval Mariinu tvář na základě Turínského plátna, přičemž vycházel z podoby, kterou by Ježíš mohl mít se svou matkou, a zohlednil etnický kontext tehdejších žen. První výsledek své práce zveřejnil v roce 2021, o téměř tři roky později se k rekonstrukci vrátil s pomocí programu pro tvorbu hyperrealistických obrázků.

Rok od úmrtí papeže Benedikta XVI.

31. prosince 2022 v 9:34 hodin zemřel ve věku 95 let v klášteře Mater Ecclesiae ve Vatikánu emeritní papež Benedikt XVI. Pohřeb, na který se sjeli církevní i státní představitelé z celého světa, se konal 5. ledna 2023 ve Vatikánu. Benedikt XVI. navštívil ve dnech 26.-28. září 2009 Českou republiku.

PAPEŽ FRANTIŠEK UVOLNIL Z ÚŘADU BISKUPA JOSEFA KAJNEKA

Mons. Josef Kajnek rezignoval na úřad pomocného biskupa královéhradeckého.

Betlémské světlo dnes dorazí do ČR

Skauti dnes přivezou z Rakouska do ČR betlémské světlo, které budou o týden později rozvážet vlaky do celé republiky. Světlo dorazí do Brna vlakem RJ 372 Vindobona s plánovaným příjezdem ve 20.36.

ODPUSTKY V ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ DOBĚ

Tentokrát bude tato možnost ve františkánských kostelích.

Advent 2023

Advent je začátkem liturgického roku a přípravou na Vánoce. V letošním roce začne v neděli 3. prosince. Jaký je význam tohoto období očekávání narození Ježíše Krista a jaké zvyklosti jsou s ním spojeny?

MLÁDEŽ PŘEVZALA PŘI DIECÉZNÍM SETKÁNÍ OSTATKY BL. CARLA ACUTISE

Relikviář bude uložen na Diecézním centru života mládeže Vesmír.

Kolik exorcistů je v katolické církvi a ve kterých zemích působí?

V současné době má Mezinárodní asociace exorcistů (IAE) 905 členů. Je to jediné sdružení exorcistů oficiálně uznané Svatým stolcem. Počet kněží - exorcistů schválených biskupy roste po celém světě. Stoupá i množství exorcistů sdružených v IAE, za deset let se jejich počet zčtyřnásobil.

DIECÉZNÍ SETKÁNÍ MLÁDEŽE 2023

Téma: Zastav se a naslouchej

I SENIOŘI MAJÍ SVÉ DIECÉZKO!

Už 17. bude letošní diecézní setkání seniorů. Uskuteční se v pátek 29. září v Hradci Králové.

Vigilie s papežem se podle odhadů účastnilo 1,5 milionu mladých lidí

Odhadem 1,5 milionu mladých se včera shromáždilo v lisabonském Parku Tejo na večerní modlitební vigilii s papežem Františkem, který vyzval účastníky Světového dne mládeže, aby se stali kořeny radosti v životech druhých a na cestě životem čerpali z Ježíšovy lásky. Poutníci v parku přespali, aby se dnes mohli na stejném místě účastnit bohoslužby, které bude předsedat Svatý otec. Živý přenos můžete sledovat od 10 hodin na programu ČT2 nebo na TV Noe, která pokrývá celý program Světových dnů mládeže.