Gratulace předsedy ČBK nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi

Arcibiskup pražský Jan Graubner, předseda ČBK, gratuluje jménem celé katolické církve v ČR ke zvolení Petra Pavla novým prezidentem České republiky.

SVÁTEK UVEDENÍ PÁNĚ DO CHRÁMU

Řeholnice a řeholníci se sejdou 2. února s biskupem Josefem Kajnekem v katedrále Svatého Ducha při mši svaté v 10 hod.

BISKUP JAN VOKÁL K NADCHÁZEJÍCÍ PREZIDENTSKÉ VOLBĚ

K aktuální situaci ve společnosti se s ohledem na blížící se 2. kolo volby prezidenta ČR vyjádřil diecézní biskup Jan.

EVROPSKÉ SYNODÁLNÍ SETKÁNÍ V PRAZE SE BLÍŽÍ

Za necelý měsíc začne v Praze kontinentální shromáždění Synody o synodalitě 2021-2024, kterou vyhlásil v roce 2021 papež František.

Boží muž a muž církve: Ve Vatikánu se konal pohřeb kardinála George Pella

Věřící z blízka i z daleka se v sobotu vydali na pohřební mši svatou slouženou za kardinála George Pella v bazilice sv. Petra ve Vatikánu. Svatopetrský chrám byl zaplněn do posledního místa.

Výzva předsedy ČBK k prezidentským volbám

13. a 14. ledna 2023, se uskuteční první kolo prezidentských voleb. Přinášíme výzvu předsedy České biskupské konference arcibiskupa Jana Graubnera.

Václav Kolaja: V Benediktu XVI. odešel obránce starých dobrých hodnot západní civilizace

Přinášíme novoroční rozhovor s velvyslancem ČR při Svatém stolci J. E. Václavem Kolajou, který připravila z Říma Johana Bronková.

S královéhradeckým generálním vikářem o finančním výhledu do budoucnosti

Mons. Jan Paseka přibližuje, jak se diecéze staví na vlastní nohy a učí se žít ekonomicky nezávislou.

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2023

Otevřte svá srdce i dveře tisícům koledníků.

FOTOGALERIE: Česká delegace na pohřbu Benedikta XVI.

Přinášíme fotografie české delegace z pohřbu zesnulého Benedikta XVI. Zádušní mše svaté se zúčastnili z řad církevních představitelů emeritní pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský a předseda ČBK Jan Graubner, královéhradecký biskup Jan Vokál, českobudějovický biskup Vlastimil Kročil, pražský pomocný biskup Zdenek Wasserbauer, olomoucký pomocný biskup Antonín Basler, pomocný biskup českobudějovický Pavel Posád a generální sekretář ČBK P. Stanislav Přibyl.

Papežova homilie při Benediktově pohřbu

Přinášíme český překlad kázání, které papež František pronesl nad rakví zesnulého Benedikta XVI. na Svatopetrském náměstí 5. ledna 2023.

VIDEO: Momentky z pohřbu Benedikta XVI.

Krátké shrnutí průběhu pohřební mše emeritního papeže Benedikta XVI., které na Svatopetrském náměstí předsedal papež František.

Rozloučení s Benediktem XVI. na Svatopetrském náměstí

Od sedmé hodiny ranní stáli věřící v zástupech, aby se naposledy poklonili Josephu Ratzingerovi a prošli dvojí kontrolou umožňující vstup na Svatopetrské náměstí, které se nakonec zaplnilo do posledního místa k sezení i stání. Stejně tak se zcela zaplnila Vatikánská bazilika, odkud krátce před devátou hodinou ranní byla vynesena rakev s tělem emeritního papeže, zatímco svatopetrské zvony se rozezněly ve smuteční tónině a náměstím se rozlehl dlouhotrvající potlesk všech přítomných. Fotogalerie z pohřbu je v článku.

Duchovní závěť Benedikta XVI.

Po smrti emeritního papeže Benedikta XVI. byl zveřejněn dokument, který Joseph Ratzinger sepsal 29. srpna 2006.

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

Otevřte svá srdce i dveře tisícům koledníků.